X
تبلیغات
رایتل

ژیکو

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق صفحات فشرده جوبی

اختصاصی از ژیکو تحقیق صفحات فشرده جوبی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 111

 

مقدمه

صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت شامل انواع تخته فیبر،تخته خرده چوب ،پانل های چوبی با اتصال معدنی و فراورده های قالبی خرده چوب می باشند که در مقایسه با محصولاتی مانند کاغذ و تخته لایه قدمت چندانی نداشته ودر ردیف فراورده های نسبتا جدید چوبی قرار می گیرند. ازآنجایی که این فراورده ها براساس پژوهشهای آزمایشگاهی و مطالعات خطوط پالپوت شکل گرفته و رشد و توسعه یافته اند لذا رابطه تنگاتنگی با علوم و تکنولوژی روز دارند. در این تحقیق فراورده هایی که ازانواع خرده چوب و فیبر تولید می شوند مورد بحث قرار گرفته مبانی تولید و کاربرد آنها و همچنین فناوری تولید این فراورده ها مورد توجه وتاکید قرار می گیرند . صنایع تولید کننده پانل های چوبی تاکید ویژه ای بر مصرف پسمانده ها و چوبهای کم ارزش دارند. از جمله این مواد می توان گونه های چوبی کم مصرف ،گرده بینه های غیر قابل استفاده جهت تولید چوب های بریده و تخته لایه ،بقایای بهره برداری ازجنگل(شاخه ها و چوبهای کم قطر)پوست درختان،پسمانده ها وضایعات کارخانه های صنایع چوب و نیز مواد لیگنو سلولزی حاصل از مزارع کشاورزی و درختان باغی را نام برد. توسعه و گسترش این صنایع که پسمانده ها و مواد کم ارزش را به عنوان ماده اولیه مصرف نموده و فراورده های با ارزشی تولید میکنند،نقش مهمی درحفظ منابع طبیعی و بهسازی محیط زیست ایفا می کند. در ساخت پانل های چوبی مقدار ناچیزی مواد غیر چوبی مانند رزین های مصنوعی و مواد شیمیایی نیز مورد استفاده قرار میگیرند که مقدار آنها در مقایسه با مواد تجزیه پذیر چوبی و لیگنوسلولزی کاملا محدود است . این مسئله نیز در پایداری شرایط اکولوژی و حفاظت محیط زیست ،دارای اهمیت قابل ملاحظه ای می باشد. استفاده از مواد اولیه تجزیه پذیر ،کارخانه های صنایع چوب را از واحدهای تولید کننده فراورده های صنعتی و ساختمانی متمایز ساخته و آنها را به سبب رعایت استانداردهای زیست محیطی در موقعیت مطلوبی قرار می دهد. در همین راستا ،درسالهای اخیر بررسیهای گسترده ای در زمینه ساخت چسب از مواد آلی ماننده تانن ها و لیگنین که از پسمانده های اصلی کارخانه های کاغذ سازی است به عمل آمده و نتایج امیدوار کننده ای نیز در بر داشته است.

تولید فراورده های صنعتی و ساختمانی از منابع غیر قابل تجدید و مواد اولیه تجزیه ناپذیر مانند فلزات و مواد پلاستیکی ،در شرایطی که منابع تجدید شونده و مواد تجزیه پذیر از قبیل چوب و مواد لیگنوسلولزی در دسترس باشند،مغایر با معیارهاو اصول حفظ محیط زیست بوده و در راستای اهداف توسعه پایدار نمی باشند،. کاربرد مواد تجزیه ناپذیر باید در چارچوب برنامه ریزی دقیق وجامع ملی در جهت اهداف و نیازهای عمومی جامعه باشد و شرایطی که امکان تولید فراورده های مورد نیاز از مواد تجزیه پذیر وجود دارد ،مصرف مواد تجزیه ناپذیر برخلاف مصالح جامعه بوده و لازم است محدود گردد.

امروزه با گرایش واحد های جنگلداری کشورهای صنعی به کاشت گونه های سریع الرشد با دوره های بهره برداری کوتاه مدت ،قطر گرده بینه های حاصل کاهش یافته و مصرف آنها جهت تولید چوبهای بریده و فراورده های لایه ای نیز محدود گشته است .این مسئله باعث شده تا صنایع تولید کننده پانل های چوبی که مصرف کننده چوبهای کم قطر و خرده چوب می باشند،به لحاظ کمی و کیفی رشد و توسعه یافته و با تولید انواع فراورده های صفحه ای ،بازارهای گسترده ای را به دست آورند. توسعه این صنایع درسالهای اخیر با به کارگیری ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه که ازسطوح اتوماسیون بالایی برخور دارند همراه بوده و تحولات شگرفی را در فرایند های تولید پانل های چوبی به وجود آورده است.

صفحات فشرده چوبی از نظر کاربرد دارای امتیازهای ویژه و منحصر به فردی می باشند،از جمله اینکه در ابعاد بزرگ تولید میگردند،دارای سطوح صاف و متراکم هستند،فاقد معایب متمرکز می باشند،ویژگی ها و خواص کاربرد آنها در قستمهای مختلف یک صفحه و در صفحات مختلف یکنواخت است.

این فراورده ها در مقایسه با چوب ماسیو و فراورد های لایه ای چوب دارای محدودیتهایی نیز می باشند،که ممکن است کاربرد آنها در مصارف ساختمانی با مشکلاتی مواجه سازد. از جمله این محدودیتها قدرت تحمل بار در درازمدت مقاومتها و ضریب الاستیسیته در جهت طولی و پایداری ابعاد پانل های چوبی می باشد که کمتر از چوبهای بریده و تخته لایه است.

شایان ذکر است که با پیشرفتها و دگرگونیهایی که امروزه در طراحی ساختمان و تکنولوژی ساخت چنین فراورده هایی به وجود آمده مصرف آنها را در ساختمان سازی امکان پذیر ساخته است. تولید خرده چوب هایی با فرم هندسی مناسب و به کارگیری تکنیک های لایه ای کردن و جهت دار کردن ذرات چوب در تخته ،امکان تولید پانل های ساختمانی با خواص کاربردی برابر و حتی بالاتر از ساختمان را به وجود آورده است. تیمار کردن خرده چوب ها با مواد ضد آتش ،مواد حفاظتی و تثبیت کننده ابعاد ،کیفیت این فراورده ها را بهبود بخشیده و دامنه مصرف آنها را به طور قابل ملاحظه ای گسترش داده است.

همان گونه که در بالا ذکر شد از امتیازهای تخته هایی که در فرایند خشک با پرس های مسطح یا استوانه ای ساخته می شوند ،ابعاد بزرگ و تقریبا نامحدود آنهاست. کارخانه های تخته لایه غالبا محصولات خود را با ابعاد 244×122 سانتی متر می رسند،تولید می گردند. علاوه بر آن ،این فراورده ها را در فرایند تولید پیوسته نیز می توان با طول نامحدود تولید نمود. بنابراین امروزه ابعاد تخته ها بر اساس نوع مصرف نهایی،تقاضای بازار و عوامل اقتصادی مشخص می گردند و محدودیت های ماده اولیه و تکنولوژی تولید در تعیین آنها نقشی ندارند . قابل ذکر است که در حال حاضر بزرگترین ابعاد تخته خرده چوب که با پرس مسطح در ایران تولید می شود 1650×185سانتی متر است . یک خط تولید نیز در شمال ایران ،تخته خرده چوب نازک را به روش پیوسته mende و با پرس استوانه ای تولید می کند.

در رابطه با امکانات و پتانسیل های مواد اولیه جهت تولید فراورده های چوبی جدید ،یکی از پژوهشگران عوامل (اجزا )غیر تناوبی چوب را درجدولی ارائه نموده است. 10عامل موجود در این جدول از ضایعات چوب یا چوبهای غیر قابل استفاده برای تولید الوار و تخته لایه حاصل می شوند و 7یا 8 مورد را می توان مستقیما در ساخت تخته های مرکب به کاربرد. به عقیده این پژوهشگر ،صد ها نوع پانل همسان را می توان از این مواد به طور مجزا تولید نمود


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق صفحات فشرده جوبی

تحقیق در مورد عهدوپیمان امام به مالک اشتر 32 ص

اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد عهدوپیمان امام به مالک اشتر 32 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 53

 

فهرست مطالب

عنوان

پیشگفتار

عهدوپیمان امام به مالک اشتر نخعی در دستوردادرسی ورموز رعیت پروری وآداب مملکت داری وپند اندرز به همگان

امر نمودن عثمان ابن حفیف را به جنگ با دشمن

ترغیب نمودن اشعث بن قیس را به حفظ اموال آذربایجان

امر کردن بعضی از کارگردانش را به مماشات با رعیت هایی که مشرک بودند

تهدید نمودن زیاد ابن ابیه را از ضیافت به بیت المال

امر نمودن ابن عباس را به مهربانی با قبیله بنی تمیم

امر نمودن زیاد بن ابیه را به میانه روی وفروش

دستور به پرهیزکاری ومهربانی با رعیت و اداء حقوق زیردستان

امر نمودن محمدبن ابی بکر را به عدالت و پرهیزکاری و مخالفت هوای نفس و مواظبت نماز

نکوهش یکی از کارگرداناش وحساب خواستن از او

سرزنش یکی ازکارگردانان خود بر اثر پیمان شکنی وخوردن از بیت المال

سرزنش معقله ابن هیبره برستمگری او درپخش غنیمت

نکوهش عثمان ابن حفیف برای رفتن به مهمانی

امر نمودن یکی از کارگردانان خود را به مدارا وخوش رفتاری با رعیت وسختگیری در هنگام مقتضی

بیان حق سران لشگرهایش بر خود و حق خویش برانها وامر نمودن آنان را به دادگری و پیروی

نهی نمودن کارگردانانش را از آزار رساندن برای گرفتن خراج و وادار نمودن به فروش چیزی که فروشش زیان دارد

پنددادن عبدالله ابن عباس را به شادی و افسردگی در امر آخرت

امر نمودن اسود ابن قطبه را به دادگری

برحذر داشتن سلمان فارسی را از فریب دنیا

آموختن خوهای نیکو وروش های پسندیده به حارث همدانی

امیرحسین دولت زارعی- قاسم نعمتی پور-ساسان احسانی-مرتضی جباری

پیشگفتار

بسم الله الرحمن الرحیم

نهج البلاغه ،کتابی که سیرشریف ابوالحسن محمدرضی از سخنان امام الموحدین باب مدینه العلم علی بن ابیطالب گردآورده بهترین اثر ونشانه دین مقدم اسلام ومذهب شریف جعفری است ،‌دریای بی پایان است،محتوی مسایل علمی.ادبی،دینی،اجتماعی،اخلاقی،سیاسی که بهتر وبلیغ تر ازآن سخنان بعد از قرآن کریم وبیانات حضرت رسول دردنیا گوینده ای نگفته است و آن راهنمای گمراهان وچاره بیچارگان وپناه دهنده ودستگیر درماندگان است،پس کسی را که خواهان سعادت همیشگی وگریزان از ذلت وبدبختی است لازم است که این کتاب را سرمشق قرارداده از سخنان آن پندگرفته و به دستوراتش رفتار نماید زیرا مفاسد وتباهکاری های دنیا


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد عهدوپیمان امام به مالک اشتر 32 ص

تحقیق در مورد فلسفه عاشورای حسینی 20 ص

اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد فلسفه عاشورای حسینی 20 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 20

 

فلسفه عاشورا

در حادثه کربلا ما به مسائل زیادی بر می خوریم در یک جا سخن از بیعت خواستن یزید از امام حسین و امتناع امام از بیعت، در یکجا دعوت مردم کوفه از امام حسین و پذیرفتن امام ولی در جایی بدون توجه به مسئله بیعت و بدون توجه به درخواست دعوت کوفیان حضرت حسین (ع) از اوضاع حکومت انتقاد می کند.

از فساد و حرام خواریها و ظلم و ستم انتقاد می کند و اینجا امر به معروف و نهی از منکر را لازم می بیند.

البته حقیقتاً باید گفت همه این سه مورد تاثیر داشته است چون پاره ای از عکس العملهای امام بر اساس امتناع از بیعت پاره ای بر اساس دعوت مردم کوفه و پاره ای بر اساس مبارزه با منکرات و فسادهای آن برهه از زمان صورت گرفته است.

حال باید دید دو عامل اصلی قیام چه بوده است. و باید دید کدام عامل تاثیری به سزایی داشته است.

توضیح عکس العمل اول را همه شنیده ایم که معاویه با چه وضعی به حکومت رسید وقتی اصحاب امام حسن مجتبی (ع)، آنقدر سستی کردند امام یک قرارداد موقت با معاویه امضاء کردند در مفاد این صلحنامه آمده بود که بعد از مرگ معاویه مقام خلیفه مسلمین به امام حسن برسد و اگر ایشان به شهادت رسیده بودند به برادرش امام حسین منتقل شود برای همین معاویه امام حسن مجتبی را مسموم نمودند تا مدعایی نماند و خود معاویه می خواست حکومت را به شکل سلطنت و موروثی در بیاورد. تا زمان معاویه ، مسئله خلافت و حکومت یک مسئله موروثی نبود و فقط دو طرز تفکر بود:

الف: یک طرز تفکر که خلافت، فقط شایسته کسی است که پیغمبر او را منصوب کرده باشد.

ب: یک طرز تفکر دیگر این بود که مردم حق دارند خلیفه ای برای خودشان انتخاب کنند و این مسئله در میان نبود که یک خلیفه برای خود جانشین معین کند اما تصمیم معاویه از همان روزهای اول این بود که نگذارد خلافت از خانه اش خارج شود ولی خود معاویه احساس می کرد این کار فعلا زمینه مساعدی ندارد و کسیکه او را به این کار تشویق و تشجیع نمود مغیره بن شعبه (لعنه ا…) بود چون مغیره خودش طمع حکومت کوفه را داشت مغیره همان شخصی بود که با غلاف شمشیر به پهلوی خانم زهرا (س) زد و همان مغیره ای که قبلا هم حاکم کوفه بوده است و از اینکه معاویه او را عزل نموده بود ناراحت بود. برای همین مغیره به شام رفت و به یزیدبن معاویه گفت نمی دانم چرا معاویه درباره تو کوتاهی می کند دیگر معطل چیست؟ چرا تو را جانشین خودش نمی کند یزید گفت پدر فکر می کند این قضیه عملی نیست مغیره گفت عملی است چون هر چه معاویه بگوید مردم شام اطاعت می کنند و مردم مدینه را مروان حکم و از همه جا مهمتر و خطرناکتر کوفه (عراق کنونی) است این هم بعهده من.

یزید به نزد معاویه رفت و مطالب مغیره را گفت وقتی معاویه ، مغیره را احضار نمود مغیره با تملق گویی و منطق قویی که داشت معاویه را قانع می سازد معاویه هم برای بار دوم به او ابلاغ حکومت کوفه را می دهد (البته این جریان بعد از شهادت امام حسن مجتبی یعنی سالهای آخر عمر معاویه بوده است) مردم کوفه و مدینه با پیشنهاد مغیره و مروان مخالفت کردند لذا معاویه مجبور شد خودش به مدینه برود . معاویه پس از تسلط کامل بر محیط داخلی و پهناور اسلام که از افریقای شمالی تا حدود چین توسعه یافته بود اولین و بزرگترین اشتباه خودش راجع به سیاست خارجی را مرتکب شد چون وقتی تصمیم گرفت پسر جوان و نالایقش را ولیعهد کند ولی مردم نپذیرفتند و او شکست خورد برای رسیدن به این قصد شومش مرتکب جنایت بزرگی شد و آن این بود که با امپراطور روم که نیرومندترین دشمن خونین اسلام و مسلمانان بود به نفع قصد شومش صلح کرد و با این عمل جلوی پیشروی اسلام را در اروپا متوقف ساخت و برای تهدید یک طرفردار نیرومند که تاج و تخت یزید را پشتیبانی کند حاضر شد باجی هم به دولت روم بدهد.

معاویه زمانیکه که خودش به مدینه رفت سه نفر که مورد احترام مردم بودند را خواست (امام حسین –(ع) عبدالله بن عمر فرزند خلیفه دوم ، عبدالله بن زییر، همان شخصی که به امام علی خیانت کرد و مسبب جنگ جمل شد) معاویه سعی کرد با چرب زبانی به آنها برساند که صلاح اسلام ایجاب می کند حکومت ظاهری در دست یزید باشد ولی کار در دست شما تا اختلافی میان مردم رخ ندهد حتی به آنها گفت شما فعلا بیعت کنید ولی آنها قبول نکردند.

معاویه هنگام مردن، سخت نگران وضع پسرش یزید بود و به او نصایحی کرد که اگر یزید جامه عمل می پوشاند یقیناً بیشتر می توانست حکومت کند نصایح این بود (ای پسر جان، من رنج بار بستن را از تو بر داشتم، کارها را برایت هموار کردم و دشمنانت را راحت نمودم و رقیبان عرب را زیر فرمانت آوردم مردم حجاز را منظور دار که اصل تو هستند هر کس از آنها به نزد تو آمد گرامیش دار و هر کدامشان را هم غایب بود احوالش را بپرس اهالی عراق را منظور دار.

و اگر خواستند حاکمی را از آنها عزل کنی دریغ نکن چون عزل یک حاکم، آسانتر از برابری با صد هزار شمشیر است اهل شام را هم منظور دار که اطرافیان نزدیک و ذخیره تو هستند و اگر از دشمنی در هراس یودی از آنها یاری بجو و چون موفق شدی آنها را به وطن خودشان برگردان زیرا اگر در سرزمین دیگر بمانند اخلاقشان بر می گردد. سپس معاویه می نویسد پسرم من نمی ترسم که کسی در حکومت با تو نزاع کند مگر 3 نفر حسین بن علی – عبدالله بن زییر- عبدالله بن عمر ]چون هر سه خلیفه زاده بودند[.

حسین بن علی شخصی است که اهل عراق او را رها نکنند و او را وادار به خروج می کنند اگر خروج کرد و برابر او پیروز شدی از او درگذر که با تو خویشی نزدیک دارد و احترام و خلق او بسیار است و او نوه پیامبر است.

اما عبدالله بن عمر اهل عبات است و اگر تنها بماند با تو بیعت می کند.

ولی عبدالله بن زبیر اگر بر تو خروج کرد و بر او پیروز شدی بند از بندش جدا کن و تا بتوانی خون دیگران قوم خود را حفظ کن.

معاویه می دانست این سه نفر یقیناً اعتراض خواهند کرد چون اعتراض آنها به نظر معاویه بدین دلیل بود که اگر خلافت به ارث برده می شود ما هم باید وارث باشیم و اگر خلافت به سابقه و لیاقت است هزاران مسلمان با سابقه و لیاقت است هزاران مسلمان سابقه دار تر از یزید هم وجود داشت و این اعتراضات واقعاً در ذهن اکثر مسلمان بود معاویه در این نصایح کاملا پیش بینی کرده بود که اگر یزید


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد فلسفه عاشورای حسینی 20 ص

تحقیق ماسین تراش و مته

اختصاصی از ژیکو تحقیق ماسین تراش و مته دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 2

 

ماشین‌ مته‌، ماشین‌ داخل تراش‌، ماشین‌ تراش ‌

تعریف

الف‌ - ماشین‌ مته‌ ماشین‌ ابزاریست‌ که‌ روی‌ محور گردنده‌ آن‌ ابزارهای‌ برنده‌ یا نوک‌ تیز یا شیاردار سوار شده‌ است‌ که‌ برای‌ سوراخ‌ کردن‌ فلز یا چوب‌ یا مواد دیگر بکار می‌رود.

همچنین‌ می‌توان‌ با استفاده‌ از ابزارهای‌ مخصوص‌ عمل‌ کام‌ درآری‌ - فرزکاری‌ توتراشی‌ - جاخالی‌ کردن‌ (عقب‌ نشینی‌ در داخل‌ سوراخ‌) و قلاویز زدن‌ را انجام‌ داد.

ب‌ - ماشین‌ داخل تراش‌ ماشین‌ ابزاریست‌ که‌ روی‌ محور حامل‌ ابزار تراش‌ تیغه‌ توتراشی‌ نصب‌ می‌شود و برای‌ گشاد کردن‌ سوراخ‌ در فلز یا تمام‌ کردن‌ تراش‌ سطح‌ داخل‌ آن‌ بکار می‌رود.

همچنین‌ ممکن‌ است‌ دارای‌ محورهای‌ گردنده‌ حامل‌ ابزار مخصوص‌ سوراخ‌گیری‌ در چوب‌ و مواد نرم‌ دیگر باشد.

ج‌ - ماشین‌ تراش‌ ماشینی‌ است‌ مخصوص‌ تراشیدن‌ سطوح‌ استوانه‌ای‌ یا درآوردن‌ پیچ‌ که‌ دارای‌ محور افقی‌ یا قائم‌ دوار می‌باشد (محور 3 نظام‌ یا 4 نظام‌) و قطعه‌ کار فلزی‌ یا چوبی‌ روی‌ آن‌ بسته شده‌ و با آن‌ می‌گردد. درضمن‌ می‌توان‌ با نصب‌ ابزارهای‌ مخصوص‌ از این‌ دستگاه‌ برای‌ توتراشی‌، سوراخ‌گیری‌ حدیده‌ کردن‌، آج‌ دادن‌ و پیچ‌ تراشی‌ استفاده‌ کرد.

مقررات‌

ماده‌ 1 : چرخ‌ دنده‌ها - محورهای‌ حامل‌ ابزار تراش‌ پوست‌های‌ میل‌ گردان‌ و محور ماشین‌ مته‌ و ماشین‌ داخل تراش‌ باید دارای‌ حفاظ‌ باشد.

ماده‌ 2 : اگر در ماشین‌های‌ مته‌ - تراش‌ - توتراش‌ برای‌ تغییر دادن‌ سرعت‌ سه‌ نظام‌ و سرعت‌ پیشروی‌ از فلکه‌ تسمه‌ پله‌ای‌ استفاده‌ شود تسمه‌ها و فلکه‌ها باید بر طبق‌ آیین‌نامه‌ حفاظت‌ وسایل‌ انتقال‌ نیرو حفاظ‌ گذاری‌ شود.

ماده‌ 3 : اگر در ماشین‌های‌ مته‌ - تراش‌ - توتراش‌ وزنه‌ تعادلی‌ بکار رفته‌ باشد باید این‌ وزنه‌ها به‌ طور محکم‌ به‌ بازوی‌ وزنه‌ تعادلی‌ متصل‌ شود و اگر وزنه‌ تعادلی‌ به‌ وسیله‌ زنجیر یا کابل‌ معلق‌ باشد باید تا سطح‌ زمین‌ به‌ وسیله‌ حفاظ‌های‌ مناسب‌ محفوظ‌ شود.

ماده‌ 4 : سه‌ نظام‌ ماشین‌ مخصوص‌ مته‌ و توتراشی‌ چوب‌ باید بدون‌ زائده‌ و برجستگی‌ باشد.

ماده‌ 5 : در ماشین‌های‌ مته‌ افقی‌ تک‌ محوره‌ ساده‌ که‌ روی‌ آن‌ مته‌، قلم‌ توتراشی‌ و قلاویز برای‌ کارهای‌ فلزتراشی‌ یا سوراخ‌ کردن‌ قطعات‌ چوب‌ نصب‌ می‌شود باید قسمتی‌ از آن‌ که‌ با قطعه‌ کار در تماس‌ نمی‌باشد حفاظ‌ گذاری‌ شود.

ماده‌ 6 : در ماشین‌های‌ مته‌ قائم‌ یا شعاعی‌ تک‌ محوره‌ ساده‌ که‌ روی‌ آن‌ مته‌ - قلم‌ توتراشی‌ یا قلاویز برای‌ کارهای‌ فلز تراشی‌ یا سوراخ‌ کردن‌ چوب‌ نصب‌ می‌شود باید ابزارهای‌ فوق‌‌الذکر بطور مؤثر حفاظ‌ گذاری‌ شود. ماده‌ 7 : سپر محور فرمان‌ مته‌های‌ شعاعی‌ باید حفاظ‌گذاری‌ شود.

ماده‌ 8 : برای‌ جلوگیری‌ از چرخش‌ قطعه‌ کار با مته‌ میز کار باید دارای‌ پیچ‌های‌ محکم‌کننده‌ یا گیره‌ یا سایر وسایل‌ مشابه‌ برای‌ ثابت‌ نگاهداشتن‌ قطعه‌ کار باشد.

ماده‌ 9 : در ماشین‌های‌ توتراشی‌ قائم‌ میز دوار افقی‌ که‌ کار روی‌ آن‌ نصب‌ شده‌ باید به‌وسیله‌ حفاظ‌هایی‌ که‌ تا رأس‌ قطعه‌ کار ادامه‌ داشته‌ و روی‌ بدنه‌ ثابت‌ دستگاه‌ نصب‌ شده‌ محفوظ‌ گردد تا از خطر مجروح‌ شدن‌ کارگر به‌وسیله‌ زوائد قطعه‌ کارجلوگیری‌ شود.

ماده‌ 10: پیچ‌ قطعه‌ همراه‌ بر در ماشین‌های‌ تراش‌ افقی‌ باید در خزینه‌ بوده‌ یا طوری‌ تعبیه‌ شده‌ باشد که‌ ایجاد برجستگی‌ و زائده‌ ننماید.

ماده‌ 11: ماشین‌های‌ تراش‌ افقی‌ باید مجهز به‌ ترمزهای‌ خودکار باشد تا کارگر مجبور نشود دست‌ خود را برای‌ متوقف‌ کردن‌ سه‌ نظام‌ یا صفحه‌ کار گیر روی‌ آن‌ قرار دهد.

ماده‌ 12: صفحات‌ کار گیر افقی‌ در ماشین‌های‌ تراش‌ قائم‌ باید بر طبق‌ ماده‌ 9 این‌ آیین‌نامه‌ حفاظ‌گذاری‌ شده‌ باشد.

ماده‌ 13 : در ماشین‌های‌ تراش‌ رولور و ماشین‌های‌ دیگری‌ که‌ برای‌ تراش‌ میله‌های‌ بلند بکار می‌رود و قسمتی‌ از (پشت‌ دستگاه‌) خارج‌ می‌گردد قسمت‌ مزبور باید به‌وسیله‌ لوله‌ای‌ که‌ توسط‌ پایه‌های‌ محکم‌ به‌ زمین‌ متصل‌ شده‌ است‌ حفاظ‌ گذاری‌ گردد.

‎ماده‌14 :ماشین‌های‌ تراش خودکار و ماشین‌های‌ مشابه‌ آن‌ باید دارای‌ صفحات‌ حفاظتی‌ باشد که‌ کارگران‌ را در مقابل‌ بخش‌ مایع‌های‌ خنک‌ کننده‌ و حاوی‌ ذرات‌ فلز محفوظ‌ نگهدارد.

ماده‌ 15 : روی‌ قلم‌ گیر متحرک‌ یا ثابت‌ ماشین‌های‌ خراطی‌ فرم‌ تراش‌ - پاشنه‌ تراش‌ کپی‌ و سایر ماشین‌های‌ خراطی‌ باید به‌وسیله‌ حفاظ‌ پوشیده‌ شود.

ماده‌ 16 : ماشین‌هایی‌ که‌ برای‌ خراطی‌ قطعات‌ طویل‌ چوب‌ بکار می‌رود و قطعه‌ کار فقط‌ به‌وسیله‌ دو مرغک‌ در روی‌ آن‌ نگهداری‌ می‌شود باید در قسمت‌ بالا و روی‌ قطعه‌کار مجهز به‌ حفاظ‌های‌ نیم‌گرد متناسب‌ با طول‌ قطعه‌ کار باشد.

ماده‌ 17 : ماشین‌های‌ خراطی‌ باید مجهز به‌ سرپوش‌هایی‌ باشد که‌ به‌ دستگاه‌ مکنده‌ مؤثری‌ متصل‌ گردد و غبار و تراشه‌های‌ چوب‌ را از محل‌ تولید گرفته‌ و به‌ خارج‌ از منطقه‌ عمل‌ ماشین‌ هدایت‌ کند.


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق ماسین تراش و مته

فایل فلش فارسی سامسونگ X620

اختصاصی از ژیکو فایل فلش فارسی سامسونگ X620 دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

فایل فلش فارسی سامسونگ X620


فایل فلش فارسی سامسونگ X620

تمام رامها تست شده و در صورت بروز مشکل با آیدی allrom1502@ تلگرام ویا با جیمیل allrom1502@gmail.com تماس بگیرید در اولین فرصت جوابگوی شما عزیزان هستیم.


دانلود با لینک مستقیم


فایل فلش فارسی سامسونگ X620
1 2 3 4 5 ... 852 >>