ژیکو

مرجع دانلود فایل ,تحقیق , پروژه , پایان نامه , فایل فلش گوشی

ژیکو

مرجع دانلود فایل ,تحقیق , پروژه , پایان نامه , فایل فلش گوشی

تحقیق درمورد طرح درس علوم سوم ابتدایی

اختصاصی از ژیکو تحقیق درمورد طرح درس علوم سوم ابتدایی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 4

 

طرح درس علوم

نام درس: علوم موضوع: علوم تجربی سال چهارم دبستان:

تعداد دانش اموزان: 28 نفر کلاس: چهارم شماره ی طرح درس: 1

نام معلم: وقت: 45 دقیقه صفحه: 44تا 49

هدف کلی

آشنایی دانش اموزان با اهمیت آب در زندگی

هدف های عینی

1- دانستنی ها:

ـ نحوه مخلوط مردن مایعات و جامدات و میوه جات .

ـ نحو مخلوط کردن آب نمک لیمو و براده اهن . .

2- مهارت ها:

ـ با انجام آزمایشی، چگونگی تشکیل مخازن مخلوط را نشان دهند.

ـ مخلوط های یکنواخت را در اطراف خود را نگاه کنید .

ـ یک مخلوط با نمک و شکر و آب لیمو درید و نشان دهید .

3- نگرش ها:

ـ اهمیت مخلوط کردن مواد را ذکر خوهد کرد .

ـ از مخلوط مایعات خوراکی طعم جدیدی بوجود خواهد امد .

ـ دانش اموزان در هنگام مخلوط کردن مواد با هم همکاری می کنند

دانش آموزان از همدیگر سوال هایی راجب مخلوط کردن از هم می کردند. .

رفتار ورودی

دانش آموزان کلاس چهارم با نحو خلوط کردن مواد و حس همکاری آشنا می شوند و حس تعامل فکری در انها تقویت می شود.

روش تدریس

روش پرسش و پاسخ، روش بحث گروهی و ایفای نقش و روش سخنرانی

رسانه ها و مواد آموزشی

کتاب درسی ـ تخته ـ کتاب راهنمای معلم، کتاب علوم چهارم ، لیوام ، انواع ماد سخت مثل آهن ، سنک براده اهن و وب و انواع مایعات مانند آب نمک آب لیمو و در آخر گاز

مدل کلاس

دایره ایی و گروه بندی و هر گروه 4 الی 5 نفره

نحوه مقابل و گروه بندی

تعامل و هم فکری دانش اموزان را طبق میزان سواد و علاقه گروه بندی می شوند .

مفاهیم کلیدی

(تعمیم ها)

1- بعضی از مواد تک عنصره نیست و باید از مخلوط چند عنصر تشکیل یابند مانند( چای، قهوه ، آب و ...). نباید هر موادی یا عنصری را با هم ترکیب یا مخلوط نمود

مراحل تدریس

الف) مرحله ی آمادگی و ایجاد انگیزه:

معلم پس از سلام و احوالپرسی و گروهبندی دانش اموزان به هر گروه از دانش آموزان چند ماده یا مواد غیر هم جنس می دهد که بنواتند با هم در یک لیوان یا ظرف مخلوط کنند و بعد از مخلوط کردن از انها می پرسد نام مخلوط چیست ودانش آموزان با اجازه گرفتن به تریتبه سوالات معلم جواب می دهند

ب) ارزشیابی تشخیصی:

ـ انواع مخلوطها را نام ببرید.

ـ چرا باید قبل از مخلوط مواد مواد را خوب بشناسیم ؟

ـ آیا مخلوط کردن مواد به زندگب انسان ها کمک ند؟

ج) ارائه درس:

فعالیت معلم

فعالیت شاگرد

1- معلم لوحه به دانش آموز نشان می دهد.

1- شاگرد به لوحه نگاه می کند.

2- معلم با توجه به لوحه سوال می پرسد

2- دانش آموز جواب می دهد.

3- معلم صحبت می کند

3- دانش آموزان گوش می کنند.

4- معلم وسایل آزمایش می آورد.

4- دانش آموزان آزمایش انجام می دهند.

5- معلم از چرخه آب می پرسد

5- دانش آموزان آن را تفسیر می کنند.

6- معلم علت این که چرا باید آب پاکیزه باشد را می پرسد

6- دانش آموزان جواب را با مشورت همدیگر می گویند.

د) ارشیابی تکوینی:

1- تصویر عنوانی:

ـ بچه ها در این تصویر چه چیزی می بینید؟

ـ آب در روی زمین چه اهمیتی دارد؟

ـ آبی که از کوهها سرچشمه می گیرد سرانجام به کجا می رسد؟

2- شروع درس:

ـ به ص 46 کتاب نگاه کنبدو بد که این دو دانش اموز راجب ه مخلوطی با هم صحبت می کنند ؟

ـ آیا شما هم در خانه از این آزمایش ها انجام می دهید

ـ آیا مخلوط آب و دو حبه قند فایده ای ما دارد ؟

3- حین فعالیت های کتاب و کارگروهی:

ـ ما چرا مخلوط می کنیم ؟

ـ آیا همه مخلوط مایی که در کلاس انجام می یکسان است؟

ـ آیا نوشابه گازدار مخلوط است ؟

هـ ) جمع بندی و نتیجه گیری:

در آخر دانش آموزان با مخلوط کردن مواد آشنا می شوند که چگونه بتوان یک چای از چند مواد تهیه می شود و یا شربت از چند نوع مواد تهیه می شود آشنا می شوند و دانش اموزان از هر چیز ترکیبی بهتر نگاه می کند و اجزا تشکیل دهنده آن را خوب در ذهن تفکیک و باز می کنند..

و) ارزشیابی پایانی:

ـ آب دریا نوعی محلول است حلال و حل شونده را در این محلول بیان ؟

ـ چند قطره سرکه را در یک لیوان بریزید آیا آب در سرکه حل می شود ؟ چگونه می فهمید ؟

ز) تعیین تکلیف و فعالیت های تکمیلی :

و در آخر یک آزمایش کش اموزان انجام می دهیم

برای این که بهتر بفهمیم یک مخلوط ، محلول است یا نه می توانیم ان را مدتی بی حرکت در یک جا دهیم

ج) ارائه درس:

فعالیت معلم

فعالیت شاگرد

1- معلم لوحه به دانش آموز نشان می دهد.

1- شاگرد به لوحه نگاه می کند.

2- معلم با توجه به لوحه سوال می پرسد

2- دانش آموز جواب می دهد.

3- معلم صحبت می کند

3- دانش آموزان گوش می کنند.

4- معلم وسایل آزمایش می آورد.

4- دانش آموزان آزمایش انجام می دهند.

5- معلم از چرخه آب می پرسد

5- دانش آموزان آن را تفسیر می کنند.

6- معلم علت این که چرا باید آب پاکیزه باشد را می پرسد

6- دانش آموزان جواب را با مشورت همدیگر می گویند.

د) ارشیابی تکوینی:

1- تصویر عنوانی:

ـ بچه ها در این تصویر چه چیزی می بینید؟

ـ آب در روی زمین چه اهمیتی دارد؟

ـ آبی که از کوهها سرچشمه می گیرد سرانجام به کجا می رسد؟

2- شروع درس:

ـ به ص 46 کتاب نگاه کنبدو بد که این دو دانش اموز راجب ه مخلوطی با هم صحبت می کنند ؟

ـ آیا شما هم در خانه از این آزمایش ها انجام می دهید

ـ آیا مخلوط آب و دو حبه قند فایده ای ما دارد ؟

3- حین فعالیت های کتاب و کارگروهی:

ـ ما چرا مخلوط می کنیم ؟

ـ آیا همه مخلوط مایی که در کلاس انجام می یکسان است؟

ـ آیا نوشابه گازدار مخلوط است ؟

هـ ) جمع بندی و نتیجه گیری:

در آخر دانش آموزان با مخلوط کردن مواد آشنا می شوند که چگونه بتوان یک چای از چند مواد تهیه می شود و یا شربت از چند نوع مواد تهیه می شود آشنا می شوند و دانش اموزان از هر چیز ترکیبی بهتر نگاه می کند و اجزا تشکیل دهنده آن را خوب در ذهن تفکیک و باز می کنند..

و) ارزشیابی پایانی:

ـ آب دریا نوعی محلول است حلال و حل شونده را در این محلول بیان ؟

ـ چند قطره سرکه را در یک لیوان بریزید آیا آب در سرکه حل می شود ؟ چگونه می فهمید ؟

ز) تعیین تکلیف و فعالیت های تکمیلی :

و در آخر یک آزمایش کش اموزان انجام می دهیم

برای این که بهتر بفهمیم یک مخلوط ، محلول است یا نه می توانیم ان را مدتی بی حرکت در یک جا دهیم


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درمورد طرح درس علوم سوم ابتدایی
نظرات 0 + ارسال نظر
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد